Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu!

Od 27 lat prowadzimy dystrybucję ścierniw oraz sprzętu do piaskowania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne i szeroki asortyment. Oferujemy wszystko co niezbędne każdemu piaskarzowi. Wyposażamy kompletne stanowiska piaskarskie: od uszczelki pod dyszę po piaskarkę, a także zadbamy o pełną ochronę piaskarza: od ochronników słuchu po pełne ubranie pyłoszczelne.

piasek formierski

Mikrokulki szklane

Kulki szklane, jako jedne z nielicznych, sprawdzają się idealne w procesie oczyszczania delikatnych, kruchych i podatnych na uszkodzenia powierzchni. Wszędzie tam, gdzie użycie innych ścierniw jest niemożliwe, z pomocą przychodzą mikrokulki szklane. Dzięki nim można oczyścić wiele wrażliwych powierzchni, w sposób czysty, szybki, ekonomiczny i ekologiczny. A wszystko to bez użycia chemicznych środków czyszczących. Kulki szklane sprawdzają się też do obróbki mającej na celu wzmocnienie i wypolerowanie powierzchni. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

 

GRANULACJE:

0,04 – 0,08 mm 0,07 – 0,11 mm
0,07 – 0,15 mm 0,90 – 0,15 mm
0,10 – 0,20 mm 0,15 – 0,25 mm
0,20 – 0,30 mm 0,25 – 0,35 mm
0,20 – 0,40 mm 0,30 – 0,40 mm
0,40 – 0,60 mm 0,40 – 0,80 mm

Mniejszymi (drobniejszymi) frakcjami uzyskać można bardziej matową powierzchnię. Większe frakcje powodują bardziej błyszczące wykończenie. Mikrokulki szklane (kulki szklane, Glass Beads), to syntetyczne, niemetalowe ścierniwo wielokrotnego użycia (przy zamkniętym obiegu ścierniwa nawet do 30 razy). Zalecane są do stosowanie wszędzie tam gdzie inne ścierniwa mogłyby uszodzić obrabianą powierzchnię. Nie powodują intruzji, a ścieranie erozyjne czyszczonej powierzchni jest minimalne. Doskonale nadaje się do czyszczenia wrażliwych, kruchych, cienkich i delikatnych powierzchni. Ze względu na objętość chemiczną najczęściej wykorzystywane są w procesie obróbki powierzchni głownie wykonanych ze stali nierdzewnych, szlachetnych oraz stopów metali lekkich (aluminium, miedzi, brązu..).Dzięki swojej twardości i kulistości, mikrokulki eliminują zanieczyszczenia i tlenki metali, zachowując ściśle określone tolerancje, ułatwiając jednocześnie przeprowadzenie kontroli pomiarowych.

OPAKOWANIA:

worki 25 kg, pakowane po tonie na palecie

box
Zalety

Sprawdź zalety

box
Zastosowanie

Sprawdź zastosowanie

box
Cechy fizyko-chemiczne

Sprawdź cechy fizyko-chemiczne