Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu!

Od 27 lat prowadzimy dystrybucję ścierniw oraz sprzętu do piaskowania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne i szeroki asortyment. Oferujemy wszystko co niezbędne każdemu piaskarzowi. Wyposażamy kompletne stanowiska piaskarskie: od uszczelki pod dyszę po piaskarkę, a także zadbamy o pełną ochronę piaskarza: od ochronników słuchu po pełne ubranie pyłoszczelne.

piasek formierski

Piaski suszone

Piaski suszone z wysoką zawartością kwarcu znajdują szerokie zastosowanie, między innymi w budownictwie i oczyszczaniu powierzchni za pomocą piaskarki typu Karcher. Gredo oferuje Państwu najwyższej jakości ścierniwa piaskowe pakowane w worki 25 lub 50 kg oraz kontenery jednotonowe. W naszej ofercie znajdą Państwo: – piasek do piaskowania, – piasek/żwirek do zapraw, – piasek/żwirek formierski, – żwirki kwarcowe, – żwirek kwarcowy do posadzek żywicznych, – piasek/żwirek filtracyjny do filtrów basenowych.

Piasek do piaskowania

Piasek kwarcowy do piaskowania, czyli kwarcowe ścierniwo, od dawna stosowane jest do oczyszczania powierzchni pod wpływem wysokiego ciśnienia oraz pod osłoną wody. W naszej ofercie znajdą Państwo piasek do piaskarki o większej średnicy, piaski średnie oraz piaski drobne. Żwirki doskonale nadają się do oczyszczania wody, stosowania jako dodatek do chemii budowlanej i żywic, do wypełniania fug i nawierzchni sportowych, a także do uzupełniania ubytków kamieniarskich. Piasek średni jest idealny do czyszczenia konstrukcji stalowych z rdzy, a także powierzchni betonowych i elewacji ze starych powłok malarskich. Piasek drobny nadaje się z kolei do piaskowania delikatnych powierzchni, takich jak drewno czy części samochodowe, pozwala także na przeprowadzanie prac konserwatorskich i renowacyjnych cennych zabytków.

Piasek/żwirek do zapraw

Suszone żwirki kwarcowe stosuje się jako dodatek do zapraw, żywic i innej chemii budowlanej. Można wypełniać nimi boiska, fugi, ubytki w detalach architektonicznych oraz kamieniarskich. W naszym sklepie dostępne są we frakcji drobnej oraz grubszej (do nawet 4 mm).

Piasek/żwirek formierski

Piasek drobny stosuje się w pracach renowacyjnych i konserwatorskich. Ponadto, nadaje się również do tworzenia mas formierskich i rdzeniowych, produkcji form na odlewy, a także jako dodatek do mas żywicznych, wypełniacz farb i środków czyszczących. Oferujemy Państwu piasek formierski o średnicy od 0,1 do 0,80 mm.

Żwirki kwarcowe

Suszone żwirki kwarcowe stosuje się przede wszystkim jako dodatek do żywic oraz chemii budowlanej. Są także przydatne do wypełniania powierzchni boisk sportowych, fug, ubytków w sztukaterii oraz detalach kamieniarskich. W naszym sklepie mogą Państwo zakupić żwirki o granulacji od 0,1 do 4 mm.

Żwirek kwarcowy do posadzek żywicznych

Żwirek kwarcowy dodany do żywicy epoksydowej wydobywa jej właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu doskonale nadaje się do pokrywania takich nawierzchni, jak: chodniki, podłogi zakładów produkcyjnych, parkingi, rampy, schody, a nawet drabiny.

Piasek/żwirek filtracyjny do filtrów basenowych

Żwirki filtracyjne przeznaczone są do oczyszczania wody w filtrach basenowych, stacjach uzdatniania, oczyszczalniach ścieków komunalnych i przemysłowych oraz drenów melioracyjnych. Tego rodzaju piaski wymagają szczególnego czyszczenia, zastosowania odpowiednich przesiewaczy oraz wielokrotnego płukania. Oferowane przez nasz sklep żwirki filtracyjne otrzymały atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Dostępne rozmiary to granulacje od 0,1 do 4 mm.

box
Piasek do piaskowania

Sprawdź ofertę

box
Piasek/żwirek do zapraw

Sprawdź ofertę

box
Piasek/żwirek formierski

Sprawdź ofertę

box
Żwirki kwarcowe

Sprawdź ofertę

box
Żwirek kwarcowy do posadzek żywicznych

Sprawdź ofertę

box
Piasek/żwirek filtracyjny do filtrów basenowych

Sprawdź ofertę