Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu!

Od 27 lat prowadzimy dystrybucję ścierniw oraz sprzętu do piaskowania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne i szeroki asortyment. Oferujemy wszystko co niezbędne każdemu piaskarzowi. Wyposażamy kompletne stanowiska piaskarskie: od uszczelki pod dyszę po piaskarkę, a także zadbamy o pełną ochronę piaskarza: od ochronników słuchu po pełne ubranie pyłoszczelne.

piasek formierski

Żwirek kwarcowy do posadzek żywicznych

Żwirek kwarcowy sprawdza się doskonale jako wypełniacz przy wykonywaniu posadzek żywicznych, jak również jako dodatek antypoślizgowy do zastosowania z farbami posadzkowymi. Żwirek kwarcowy o drobnej granulacji dobrze sprawdza się też jako wypełniacz do systemów samopoziomujących, jako dodatek do fugowania, a nawet jako element dekoracyjny. W tym ostatnim wariancie mowa o barwionym piasku kwarcowym, łączonym z żywicą. Piasek kwarcowy znajduje więc bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od niego można dopasować odpowiednia granulację. Istotny jest bowiem fakt, że piasek do żywic powinien mieć ściśle określoną frakcję, a do tego powinien być płukany i wyparzany w wysokiej temperaturze. W naszej ofercie można znaleźć właśnie taki żwirek kwarcowy, idealny jako wypełnienie do posadzek żywicznych i nie tylko.

Kwarc jako minerał znany jest ze swojej twardości, dlatego żwirek kwarcowy do posadzek żywicznych jest polecany przy wykonywaniu podłóg znajdujących się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty.