Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu!

Od 27 lat prowadzimy dystrybucję ścierniw oraz sprzętu do piaskowania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne i szeroki asortyment. Oferujemy wszystko co niezbędne każdemu piaskarzowi. Wyposażamy kompletne stanowiska piaskarskie: od uszczelki pod dyszę po piaskarkę, a także zadbamy o pełną ochronę piaskarza: od ochronników słuchu po pełne ubranie pyłoszczelne.

piasek formierski

Hełm do piaskowania

Hełmy ReS-2

Hełm ReS-2 zaprojektowano, wykorzystując doświadczenia z eksploatacji hełmu ReS-1. W nowym hełmie przybliżono wizjer do twarzy pracownika, oraz zmniejszono ograniczenie pola widzenia. Pozostawiono dobrze sprawdzony system zamykania wizjera. Posiada on podwójne zabezpieczenie (dwie szyby + siatka stalowa) i zamykany jest ramką aluminiową.

Hełm ReS-2 produkowany jest również w wersji ReS-2/O z wbudowanym tłumikiem wyciszającym przepływ powietrza oddechowego, oraz w wersji ReS-2/O/H z wbudowanym systemem wyciszania hałasu zewnętrznego (nauszniki).

Może być wykorzystany również do specyficznych warunków pracy jak:

 • praca na wysokości z zastosowaniem technik alpinistycznych,
 • pomieszczenia o małej objętości,
 • stanowiska gdzie wymagane jest częstsze przemieszczanie pracownika.

Dane techniczne :

 • masa 2,4 kg
 • minimalne natężenie dopływu powietrza : 150 dm 3/min
 • ciśnienie powietrza pod hełmem : 500 Pa

Hełmy ReS-3

Hełm ReS-3 przeznaczony jest do prac, gdzie na skutek warunków technicznych ich prowadzenia oraz dużego natężenia odbitych cząstek ścierniwa ( szybkie matowienie szyby zewnętrznej) konieczna staje się częsta wymiana zewnętrznej szyby szklanej, bez opuszczania stanowiska pracy np: w ładowniach statków, zbiornikach. Otwarcie ramki wizjera w celu wymiany szyby lub siatki nie powoduje rozszczelnienia hełmu. Wewnętrzna szyba utrzymywana jest w profilowanej uszczelce gumowej. Ramka wizjera przymocowana jest do hełmu na zawiasach i zamykana za pomocą klamry zatrzaskowej.

Hełm ReS-3 produkowany jest również w wersji ReS-3/O/H z wbudowanym tłumikiem wyciszającym przepływ powietrza oddechowego, oraz z wbudowanymi ochronnikami słuchu (nauszniki).

Dane techniczne:

 • masa 2,25 kg
 • minimalne natężenie dopływu powietrza : 150 dm3 /min
 • ciśnienie powietrza pod hełmem : ~ 500 Pa

Hełmy ReS-4

Lekki hełm wykonany z tworzywa w kształcie zamkniętego kasku skorupowego, z wbudowanym w części twarzowej panoramicznym wizjerem w którym umieszczona jest gięta szyba z poliwęglanu grubości 2 mm. Na szybę nakładany jest pakiet zrywalnych folii chroniących szybę przed porysowaniem. Konstrukcja wizjera gwarantuje szybką wymianę jego części, oraz uniemożliwia przypadkowe otwarcie wizjera i spadnięcie osłony oczu. Wizjer zamykany jest elastyczną ramką z tworzywa. Do obrzeża hełmu mocowany jest odpinany i wymienny fartuch zewnętrzny wykonany z trwałych materiałów pyłoszczelnych.

Hełm ReS-4 produkowany jest z wbudowanym tłumikiem wyciszającym przepływ powietrza oddechowego, oraz w wersji ReS-4/O/H z wbudowanym systemem wyciszania hałasu zewnętrznego. Do pracy w komorach śrutowniczych produkowany jest hełm ReS-4G. Lekka o dużej wytrzymałości skorupa hełmu chroniona jest przez powłokę poliuretanową. Zdecydowanie wydłuża to okres eksploatacji hełmu, oraz tłumi hałas powstający w trakcie obróbki strumieniowo ściernej. Jest on również produkowany w wersji ReS-4G/O/H.

Wnętrze hełmu wyścielone miękkimi poduszkami (również z ochronnikami słuchu) stwarza poczucie komfortu, jednocześnie pewnie utrzymując hełm na głowie pracownika. Szczelność wizjera i nadciśnienie powietrza wewnątrz hełmu gwarantują pełną ochronę przed zanieczyszczeniami.

Kaptur powietrzny 1 Res-KP 2A

Kaptur wykonano z tkaniny stylonowej dwustronnie powlekanej pcv. Z przodu kaptura znajdują się kieszenie ( dwie poziome i dwie pionowe ) które po włożeniu do nich panoramicznej szybki z poliestru tworzą wizjer. Jedna z kieszeni pionowych zapinana jest za pomocą taśmy velcro dla ułatwienia wymiany szybki. Powłokę kaptura usztywniają listwy z poliwęglanu gr. 2 mm. Wewnątrz kaptura wmontowano wkładkę wewnętrzną wykonaną z laminatu epoksydowo- szklanego. Od strony głowy użytkownika wkładka jest wyłożona gąbką z pianki poliuretanowej obszytej stylonem.

Do krawędzi wkładki mocuje się pasek podbródkowy składający się z dwóch taśm stylonowych mocowanych dwupunktowo po obu stronach wkładki i gumki o regulowanej długości. Wkładkę łączy się z kapturem za pomocą zatrzasków typu “nappa”. Kaptur wyposażono w fartuch naramienny , uszyty z tkaniny bawełnianej pokrytej od strony zewnętrznej tkaniną powlekaną. Długość fartucha w części przedniej i tylnej wynosi 24 cm, a w części ramiennej 13 cm. Pod fartuchem znajduje się także kołnierz wewnętrzny uszczelniający okolice szyji. Jako wąż oddechowy zastosowano przewód z poliwynylu o średnicy wewnętrznej 10 mm i długości 140 cm. Wąż ten połączono z kapturem przez włożenie w rękaw wprowadzający a następnie zaciśniecie opaską typu “Norma”. Kaptur jest tak skonstruowany, że dostarczane przez wąż czyste powietrze trafia najpierw na szybkę wizjera, zapobiegając w ten sposób jej zaparowywaniu, a następnie przed twarz pracownika.

Po skompletowaniu z urządzeniem dostarczającym czyste powietrze do oddychania chroni przed dowolnymi substancjami szkodliwymi oraz przed niedoborem tlenu. Źródło powietrza do oddychania musi być łączone z kapturem poprzez system oczyszczania powietrza oddechowego np: Zestaw filtrów.

Kaptur ReS-KP 2A przeznaczony jest do ochrony pracowników wykonujących prace:

 • malarskie i lakiernicze
 • metodami natryku pneumatycznego, hydrodynamicznego i proszkowego, oraz przez malowanie pędzlem
 • prace związane z czyszczeniem zbiorników na materiały sypkie i płynne

Przeciwwskazania:

 • Kaptura nie należy stosować do prac antykorozyjnych z wykorzystaniem ścierniwa wyrzucanego z dysz za pomocą sprężonego powietrza tzn. przy piaskowaniu i śrutowaniu.

Uwagi:

 • Kaptur nie zapewnia ochrony układu oddechowego w przypadku braku dopływu do jego wnętrza powietrza.
 • Pracownik wykonujący pracę w kapturze musi być pod stałą obserwacją innego pracownika.

Dane techniczne:

 • masa całkowita kaptura : 1.3 kg (w tym węża: 0,17 kg)
 • wymagane minimalne natężenie dopływu powietrza : 150 dm / min
 • ograniczenie pola widzenia całkowitego: 19,3 %