Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu!

Od 27 lat prowadzimy dystrybucję ścierniw oraz sprzętu do piaskowania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne i szeroki asortyment. Oferujemy wszystko co niezbędne każdemu piaskarzowi. Wyposażamy kompletne stanowiska piaskarskie: od uszczelki pod dyszę po piaskarkę, a także zadbamy o pełną ochronę piaskarza: od ochronników słuchu po pełne ubranie pyłoszczelne.

piasek formierski

Żwirki kwarcowe

Piasek kwarcowy do żywicy

Suszone żwirki kwarcowe stosuje się przede wszystkim jako dodatek do żywic oraz chemii budowlanej. Są także przydatne do wypełniania powierzchni boisk sportowych, fug, ubytków w sztukaterii oraz detalach kamieniarskich. Szerokie zastosowanie sprawia, że piasek kwarcowy do żywicy sprawdza się jako materiał zapewniający trwałość, efektowny wygląd, a nawet właściwości antypoślizgowe podłóg. W zależności od oczekiwanego efektu należy dobrać piasek kwarcowy do żywicy o odpowiedniej granulacji. Naturalnie im większa granulacja, tym silniejsze właściwości antypoślizgowe, z kolei piasek o mniejszej granulacji będzie odpowiedni zarówno do spoinowania otworów i pęknięć, jak również przy wykorzystaniu go do celów dekoracyjnych. W naszym sklepie mogą Państwo zakupić żwirki o granulacji od 0,1 do 4 mm.

GRANULACJE:

  • 0,40 – 0,80 mm
  • 0,50 – 1,00 mm
  • 0,60 – 1,20 mm
  • 1,00 – 1,60 mm
  • 1,60 – 2,00 mm
  • 1,60 – 4,00 mm

Cechy fizyko-chemiczne

Warto zwrócić uwagę, że piasek kwarcowy do żywicy jest świetny jako środek wiążący poszczególne warstwy żywicy. Dzięki jego zastosowaniu nawierzchnia jest poprawnie związana i optymalnie wzmocniona. Zatem tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie grubszych powłok podłogowych, piasek kwarcowy będzie odpowiednim rozwiązaniem. Nasi doradcy chętnie opowiedzą o szczegółach i właściwościach dostępnego u nas piasku kwarcowego.

OPAKOWANIA:

  • materiał pakowany jest w worki 25kg.

Towar jest paletowany, po tonie na palecie, która jest opakowaniem zwrotnym – dlatego prosimy o przywiezienie palety (120x80cm) na wymianę. Piasek wymaga krytej krytego transportu i przechowywania w suchych warunkach. SPRZEDAJEMY KAŻDE ILOŚCI.